Przejdź do treści

"Noc Otwartych Sądów" - 23 maja 2025 roku

 

23 maja 2025 roku w Sądzie Rejonowym w Nisku zorganizowano wydarzenie „Noc Otwartych Sądów”. 
Celem tej akcji było poznanie nowego budynku Sądu oraz edukacja prawna. 
Specjalnie na to wydarzenie zostały udostępnione miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla osób postronnych. 
W ramach akcji „Noc Otwartych Sądów” można było wziąć udział w zwiedzaniu oraz licznych prezentacjach, m.in.:
1.    Przyjazny pokój przesłuchań.
2.    Ośrodek Kuratorski Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Nisku.
3.    Sale rozpraw.
4.    Archiwum ksiąg wieczystych.
5.    Prezentacja ksiąg wieczystych dawnych zaboru austriackiego z XIX wieku z wpisami do II Wojny Światowej prezentacja dokumentów stanowiących podstawę wpisu w księgach dawnych z XIX i I poł. XX wieku.
6.    Krótka prelekcja o najstarszych materiałach archiwalnych w zasobach archiwum zakładowego Sądu Rejonowego w Nisku.

Osoby, które uczestniczyły w wydarzeniu, oprowadzały po budynku sądu i przekazały najważniejsze informacje:
1.    Pani Monika Zań – Wiceprezes Sądu Rejonowego w Nisku, sędzia orzekająca w wydziale cywilnym.
2.    Pani Magdalena Błońska-Drabik - kurator zawodowy, kierownik Ośrodka Kuratorskiego Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Nisku, mediator w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu.
3.    Pan Szczepan Wójcik – starszy referendarz sądowy, Przewodniczący IV Wydziału Ksiąg Wieczystych, prawnik i historyk.
4.    Pan Arkadiusz Urban – Kierownik Sekretariatu III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, miłośnik historii. 
5.    Wojciech Luboch – archiwista, pasjonat archiwaliów. 

 

 

Image
NOC

 


 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Nisku
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył:
Administrator
Publikacja w dniu:
Opublikował:
Kornelia Lelakowska
Zatwierdzony przez: b/d
Licznik odwiedzin: 352