Informacje dla osób z niepełnosprawnością

Główna siedziba Sądu Rejonowego w Nisku znajduje się przy placu Wolności 14, I Wydział Cywilny i IV Wydział Ksiąg Wieczystych znajdują się w budynku ul. 3 Maja 32.
Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością zaplanuj swoją wizytę w Sądzie Rejonowym w Nisku. Zapoznaj się z informacją poniżej.

Przedzwoń do Biura Obsługi Interesantów w celu zasięgnięcia informacji czy umówienia   wizyty: tel. 15 8412048 lub skontaktuj się z nami mailowo na adres: boi@nisko.sr.gov.pl.

Wcześniejszy kontakt pozwoli nam lepiej przygotować się do Twojej wizyty zapewniając, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba osobę władającą językiem migowym.

Wszyscy pracownicy Sądu są gotowi by Ci pomóc. 

Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Budynek Sądu Rejonowego w Nisku przy ulicy 3 Maja 32 przystosowany jest do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się poprzez:

  1. wydzielenie oraz oznakowanie miejsc parkingowych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością (1 miejsce),
  2. zapewnienie podjazdu ułatwiającego wjazd do budynku,
  3. przystosowanie drzwi wejściowych do gmachu Sądu, które umożliwiają swobodny przejazd wózka inwalidzkiego.

Przed wejściem do budynku przy placu Wolności 14 znajduje się dzwonek w celu przywołania pracownika ochrony. W przypadku konieczności skorzystania i pomocy przy transporcie interesanta proszę o kontakt z ochroną obiektu.

Informacje dla osób niesłyszących lub słabosłyszących.
Sąd Rejonowy w Nisku zapewnia osobom głuchym lub słabosłyszącym możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego on-line, a także na miejscu w sądzie.

W celu skontaktowania się z Sądem Rejonowym w Nisku można:

  1. złożyć pismo osobiście, w Biurze Podawczym w budynku sądu przy placu Wolności 14 w godzinach od 7.30 do 15.30 od wtorku do piątku oraz w poniedziałki w godzinach od 08.00 do 18 lub wysłać pismo, wniosek za pośrednictwem poczty,
  2. skontaktować się z nami mailowo za pośrednictwem adresu: boi@nisko.sr.gov.pl 
  3. wysłać informację za pośrednictwem faksu: 15 8412845,
  4. skontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Interesantów przy pomocy osoby trzeciej na numery telefonów:15 8412048, 15 8412059,
  5. skontaktować się z Sądem osobiście zgłaszając do Biura Obsługi Interesantów znajdujących się na parterze w budynku sądu przy placu Wolności 14, w pokoju 104A.

Sąd Rejonowy w Nisku nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną - system wspomagania słuchu dla osób noszących aparat słuchowy.

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Nisku
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2021-09-20 21:48
Wytworzył:
Kornelia Lelakowska
Publikacja w dniu: 2024-04-25 11:29
Opublikował:
Kornelia Lelakowska
Opis zmiany: b/d
Licznik odwiedzin: 167